2019. június 12., szerda

Az Erzsébet-híd első öngyilkosa


Az Erzsébet-híd építése (1900) 

Az Erzsébet-hidat 1898-ban kezdték el építeni, majd 1903. október 16-án került sor az átadására. A Friss Újság 1903. november 3-án, azaz kb. két héttel az átadást követően, adott hírt e szörnyű eseményről, ugyanezzel a címmel. A cikk így szól:

„Bordohányi József cipész és Tormási Dezső asztalos az éjszaka az Erzsébet-hídon igyekeztek Budára. A híd közepéről egyszerre éles sikoly hallatszott. Amikor visszafordultak, látták, hogy a híd karfájáról valaki a Dunába ugrik. Odarohantak, de már nem tudták megakadályozni a halálugrást. Az öngyilkos elmerült a hullámokban.

A hídon egy télikabátot, egy kalapot és egy munkakönyvet találtak.    A munkakönyv Kovács Ferenc szegedi születésű 57 éves cserepes nevére volt kiállítva. A munkakönyvben egy papírlap hevert a következő felírással: „Fel ne boncoljanak. Temessenek el úgy, ahogyan megtalálnak.”

Az Erzsébet-híd (1903. október 9.) 

Nem tudni, hogy Kovács Ferenc, cserepes miért vetett véget az életének… Ezzel a tettével azonban beírta magát Budapest történetébe (bár ez őt már kevésbé vigasztalja). Ő is egy története a városnak, ugyanúgy, ahogyan mi magunk is. 

Emlékezzünk meg ezért róla! A következő alkalommal, amikor keresztül megyünk a hídon akár gyalogosan, akár autóval, akár tömegközlekedéssel, jusson eszünkbe Kovács Ferenc, aki végső elkeseredettségében a visszavonhatatlant választotta. Reméljük, hogy kérése megvalósult, s most már örök nyugalomban él az örökkévalóságban.

Forras : itt...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése